Центр європейської інформації в м. Чернівці

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Головна » » На відкриття 9-го міжнародного фестивалю документального кіно про права людини прийшли люди з обмеженими можливостями

На відкриття 9-го міжнародного фестивалю документального кіно про права людини прийшли люди з обмеженими можливостями
bxbumjsn45k.jpg (185.52 Kb)19 листопада в Чернівцях відбулось відкриття 9-го міжнародного фестивалю документального кіно про права людини.
Фестиваль розпочався показом документального фільму про людей з обмеженими можливостями під назвою «Тілом і душею» (Мозамбік / 2010, Режисер: Матьє Брон).
Завдяки своїй тематиці фільм став цікавий не лише для звичайних людей а для людей з фізичними вадами. Бажання переглянути стрічку не завадило калясочникам піднятись на другий поверх Чернівецької обласної бібліотеки ім. М. Івасюка, звичайно не без допомоги. Майже всі глядачі на візках були в стінах бібліотеки вперше, оскільки доступ до приміщення не облаштований для них.
Фільм розповідає про те як Вікторія, Маріана та Васко, троє молодих мозамбіканців з фізичними вадами, мешкають у периферійних кварталах Мапуто, столиці Мозамбіку. Вікторія організовує показ мод серед жінок-інвалідів, аби надихнути їх до самоповаги, як її саму тому вчили; Маріана з її жагою спілкування заводить корисні контакти і долає перешкоди урбаністичної архітектури, а Васко неофіційно промишляє тим, що лагодить взуття. Фільм виявляє їхнє ставлення до самих себе та до інших людей, а також ставить універсальні питання про те, як знайти своє місце в суспільстві.
Після перегляду документальної стрічки в залі розпочалось активне обговорення побаченого. Багатьох учасників фільм змусив задуматись про цінність життя, співчуття та розуміння до тих людей, які нажаль, мають фізичні вади. Гості, які приїхали на візках охоче відповідали на запитання інших глядачів про їхній досвід соціальної адаптації, щоденних перешкод по дорозі в магазин і просто під час прогулянки, ділились своїми переживаннями, враженнями, думками. Глядачі надихнулись позитивним налаштування та жагою до життя людей з інвалідністю. Вразило те як вони можуть танцювати без ніг, колисати дитину без однієї руки та добиратись на роботу йдучи на колінах. «Чого точно не хочуть люди з обмеженими можливостями – то це жалості до себе, ми такі як всі, просто з певними обмеженнями» - звучало в залі.
У фільмі яскраво демонструвалось те як людина з інвалідністю отримала кредит на відкриття власної справи. Цей епізод викликав запитання: «чи можливий такий легкий доступ до кредитування людей з фізичними вадами в Україні?». Відповідавши на запитання представник Асоціації інвалідів України зауважила, що «в нашій державі є багато законів та постанов про різноманітні пільги для людей з фізичними вадами, але отримати кошти а потім відзвітуватись за них дуже важко».
Дівчина в інвалідному кріслі ділилась досвідом як вона користалась своїм невід’ємним правом на освіту: «…зі студентами я боролась одну сесію а далі вони мене розуміли, допомагали мені, а з викладачами я не знаходила спільної мови три роки. Дивлячись на мене з їх уст постійно звучало питання: «Навіщо це тобі?». Я здобула освіту, і в цілому в мене лишились хороші враження про навчання».
На завершення обговорення була висловлена ідея зйомок документального фільму про життя людей з інвалідністю в Чернівцях. Просто взявши камеру і проживши хоча б один день разом з людиною, яка у візку можна зрозуміти її, побачити і показати всім як вона живе, чого потребує. А потребують вони не так багато як здавалось би: уваги, розуміння, підтримки і більшої зручності у пересування містом для реалізації своїх потреб – заїхати в магазин, аптеку, бібліотеку, чи просто перетнути дорогу.

Показ організовували ЧММО «Клуб Української Молоді» та партнери:
Чернівецька обласна універсальна наукова бібліотека ім. М. Івасюка
Чернівецька обласна громадська організація «ЗАХИСТ».

Запрошуємо на подальші перегляди фільмів 20 по 22 листопада о 17:00 в приміщенні обласної бібліотеки (ІІ поверх).
Програма тут
http://cv.ukrcei.org/none/dni_dokumentalnogo_kino_pro_prava_lyudini_docudays_ua_v_chernivcyah_2012_r.html
Розділ: Переглядів: 817 | Розміщено: 20 листопада 2012


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Чернівці
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :