Центр європейської інформації в м. Чернівці

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Головна » » Фестиваль документального кіно про права людини в Чернівцях продовжився фільмом «Шахта № 8»

Фестиваль документального кіно про права людини в Чернівцях продовжився фільмом «Шахта № 8»
20.11.12.jpg (73. Kb)20 листопада чернівчани мали змогу переглянути документальну стрічку «Шахта № 8» (Естонія-Україна, 2010 р., Режисер: Маріанна Каат).
На перегляд та обговорення документального фільму були запрошені: керівник благодійного фонду «Інститут родини» - Володимир Антонюк та директор притулку для дітей - Жанна Янчук.
Фільм розповідає як у самому серці шахтарського регіону усі копають – пенсіонери, безробітні шахтарі та навіть діти. Декілька років тому відчайдушні городяни почали нелегально видобувати сировину. Тепер вони копають усюди: у закинутих шахтах, підвалинах зруйнованих будинків, сусідніх лісах, парках відпочинку та на власних овочевих грядках. Емоційно потужна історія боротьби за існування зосереджується на сім’ї Сіканових. Один з трьох дітей, 15-річний Юрій, онук колись впливового керівника радянського заводу, відкладає свої мрії задля того, щоб забезпечити майбутнє сестер. Єдиним способом це зробити виявляється ризикований та незаконний видобуток решток вугілля у колись заможному шахтарському місті України.
Обговорення побаченого було досить активним. Присутні були вражені байдужістю соціальних служб, які не виявляли інтерес до дітини, що живе без батьків та працюючи в шахті забезпечує себе та двох сестер. І цей хлопчик там був не сам, дітей, працюючих в шахті не мало, і деяким навіть немає п’ятнадцяти років.
На запитання глядачів про подібну ситуацію в Чернівцях Володимир Антонюк відповів, що «в нас не все добре, але такого як показано у фільмі немає. В нас налагоджена робота соціальних служб, а в селах на подібні ситуації оперативно реагують сільські голови, повідомляючи відповідні служби у справах дітей».
Для вирішення проблем з дітьми-сиротами, або тими в кого неблагополучна родина, глядачі висловлювались про необхідність приділяти увагу таким дітям, відвідувати дитячі будинки, притулки, інтернати. Однак, часто замість принесеного печива та цукерок інтернату, чи то притулку потрібні не харчі а предмети побуту (стіл, табурети, магнітофон). Отож, перед тим як відвідати інтернат з благочинним візитом, краще поцікавитись тим, що насправді дітям потрібно. І чим більше буде небайдужих тим менше буде обездолених дітей.

Показ організовували ЧММО «Клуб Української Молоді» та партнери:
Чернівецька обласна універсальна наукова бібліотека ім. М. Івасюка
Чернівецька обласна громадська організація «ЗАХИСТ».
Розділ: Переглядів: 682 | Розміщено: 21 листопада 2012


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Чернівці
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :