Центр європейської інформації в м. Чернівці

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Головна » » Дні документального кіно про права людини Docudays Ua в Чернівцях 2012 р.

Дні документального кіно про права людини Docudays Ua в Чернівцях 2012 р.
15444444.jpg (117.17 Kb)З 19 по 22 листопада (з 17:00 по 19:00) в приміщені Чернівецької обласної універсальної наукової бібліотеки ім.. М.Івасюка (ІІІ поверх по вул. О.Кобилянської, 47) пройдуть Дні документального кіно у рамках Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.
Головна мета Фестивалю – сприяння підвищенню рівня української кінодокументалістики, становленню в Україні відкритого діалогу про моральні проблеми суспільства, права людини, формуванню в суспільстві розуміння людської гідності як найвищої цінності, створенню фундаменту для демократичного майбутнього країни.

Під час презентації будуть представлені документальні фільми, які стали основою мандрівного кінофестивалю і викликали неабиякий інтерес в українському суспільстві. Найкращі документальні фільми на тему прав людини у рамках Мандрівного фестивалю Docudays UA побачать мешканці понад 120 міст і містечок України. Цього року вже вдруге пройдуть покази фільмів в Чернівцях. Ефект від перегляду фільмів буде підсилений зустрічами з відомими правозахисниками, діячами культури та митцями, тематичними дискусіями, обговореннями, диспутами та майстер-класими в молодіжних аудиторіях.
Фестиваль – неполітичний і некомерційний. Вхід на всі кінопокази – вільний.
Програма Фестивалю Docudays UA 2012 в Чернівцях

Пн. «Тілом і душею» Мозамбік / 2010 / 56’
Режисер: Матьє Брон
Вікторія, Маріана та Васко, троє молодих мозамбіканців з фізичними вадами, мешкають у периферійних кварталах Мапуто, столиці Мозамбіку. Вікторія організовує показ мод серед жінок-інвалідів, аби надихнути їх до самоповаги, як її саму тому вчили; Маріана з її жагою спілкування заводить корисні контакти і долає перешкоди урбаністичної архітектури, а Васко неофіційно промишляє тим, що лагодить взуття. Фільм виявляє їхнє ставлення до самих себе та до інших людей, а також ставить універсальні питання про те, як знайти своє місце в суспільстві.

Вт. «Шахта №8» Естонія-Україна / 2010 / 95’
Режисер: Маріанна Каат
У самому серці шахтарського регіону усі копають – пенсіонери, безробітні шахтарі та навіть діти. Декілька років тому відчайдушні городяни почали нелегально видобувати сировину. Тепер вони копають усюди: у закинутих шахтах, підвалинах зруйнованих будинків, сусідніх лісах, парках відпочинку та на власних овочевих грядках. Емоційно потужна історія боротьби за існування зосереджується на сім’ї Сіканових. Один з трьох дітей, 15-річний Юрій, онук колись впливового керівника радянського заводу, відкладає свої мрії задля того, щоб забезпечити майбутнє сестер. Єдиним способом це зробити виявляється ризикований та незаконний видобуток решток вугілля у колись заможному шахтарському місті України.

Ср. «Outro»/ «Останній акорд» /2010 / 43’
Режисер: Юлія Панасенко
Фільм «Outro» - це розповідь про неймовірно сильну дівчину, яка хворіє на рак.
Фільм розповідає про останні місяці життя дівчини, про те, як вона готується до свого відходу і намагається вирішити найголовніше, не вирішене в своєму житті питання – стосунки з власною мамою. Не відомо, чого вона боїться більше. У фільмі вони зустрічаються, і це їх перша зустріч за довгі роки життя окремо.

Чт. Кіноальманах «Молоді про молодих». Фільми про життя молоді у пострадянських країнах http://15youngbyyoung.com/
Грузія-Латвія-Росія-Литва-Україна-Естонія-Таджикистан-Киргизстан / 2011
Виробництво: http://15youngbyyoung.com/
15 молодих про молодих – це 15 короткометражних документальних фільмів створених молодими режисерами, які дозволять відчути життя молоді у 15 країнах. Кожен режисер належить до унікального покоління народжених в СРСР, а вихованих вже у 15 незалежних країнах. Кожен режисер відчуває свободу вибору своїх героїв та історій – усього, що відображає важливі проблеми молодого покоління їхньої країни сьогодні.

Місце:
Чернівецька обласна універсальна наукова бібліотека ім. М. Івасюка
ІІІ поверх
вул. О. Кобилянської, 47

Час:
З 19 по 22 листопада 2012 р.
Початок кожного дня о 17.00

Проводить:
Чернівецька міська молодіжна організація «Клуб української молоді»

Партнери:
Чернівецька обласна універсальна наукова бібліотека ім. М. Івасюка
Профспілка студентів ЧНУ імені Юрія Федьковича
Чернівецьке міське управлін
ня юстиції
Відділ у справах сім’ї та молоді Чернівецької міської ради
Чернівецька обласна громадська організація «ЗАХИСТ»

Ми в Мережі
http://www.docudays.org.ua/2010/index.php

Додаткову інформацію можна отримати у координатора Фестивалю в Чернівцях за тел. (050) 909 13 45 - Євгенія Олійник
Розділ: Переглядів: 686 | Розміщено: 15 листопада 2012


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Чернівці
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :