Центр європейської інформації в м. Чернівці

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Головна » Новини » Як виглядає "Межигір'я"

Як виглядає "Межигір'я"
3007__dsc1924.jpg (15.04 Kb)16 травня о 18:00 за адресою вул.Ломоносова, 2 (Український Народний Дім) відбувся показ та обговорення документального фільму-альманаху «Відкритий доступ» http://vidkrytyi-dostup.com/.
Участь у показі взяв режисер новели Межигір’я Володимир Тихий. Події зображені в альманасі «Відкритий доступ» розгортаються після вступу в дію Закону України «Про доступ до публічної інформації». За ухвалення закону впродовж кількох років боролися громадські організації, журналісти та експерти. «Відкритий доступ» – це хроніки становлення громадянського суспільства, але також історії з життя самих героїв. Вони живуть у різних регіонах України, їх цінності та переконання різняться, вони не знайомі одне з одним, єдине, що їх об’єднує – активна громадянська позиція. Фільм-альманах складається з 5 новел: Межигір’я, Афганець, Школа, Дім з химерами, У кутку.

Запис онлайн-конференції з режисером Володимиром Тихим можна переглянути за посиланням: http://www.youtube.com/watch?v=2TiJByiyOas

Межигір’я
Автор і режисер – Володимир Тихий;
Оператори – Іван Тимченко, Іван Козлов;
Режисери монтажу – Олександр Чечиков, Павло Осадчий;
Композитор – Ігор Мельничук;
Виконавчий продюсер – Яна Семерня, Toster Film.

Історія про Сергія Лещенка, журналіста інтернет-видання «Українська правда», який декілька років веде розслідування, щоб з’ясувати, хто є справжнім власником резиденції «Межигір’я» і на яких засадах там мешкає Президент України. Завдання майже безнадійне, бо жоден із чиновників не йде на співпрацю. Втім новий закон «Про доступ до публічної інформації» нібито має принципово змінити ситуацію… Сергій Лещенко пише інформаційні запити, аби з’ясувати нові деталі про власників та мешканців «Межигір’я». Фільм також знайомить із специфікою роботи незалежних журналістів в Україні та показує дії провладних та опозиційних політиків.

Афганець
Автор, режисер і оператор - Дмитро Коновалов;
Режисери монтажу – Дмитро Коновалов, Вадим Гребінник;
Виконавчий продюсер – Дмитро Коновалов, Студія Док.Кіно ТРАНСФОРМАЦІЯ.

Герой фільму - ветеран афганської війни, інструктор в школі особистих охоронців і майстер бойових мистецтв виявився абсолютно безпомічним у цивільному житті. Геннадій Торкаченко зі своєю родиною (дружиною і двома малими дітьми) понад двадцять років стоїть у черзі на квартиру, на яку він має право як воїн-інтернаціоналіст. Як і багато людей, що опинилися в подібній ситуації, Геннадій не знає своїх прав, не уявляє, куди звертатися і не розуміє, хто в змозі йому допомогти. Історія Торкаченка – це історія розчарування, як у державній підтримці, так і в політичних обіцянках. На кожних виборах в обмін на його підтримку кандидати в депутати обіцяють Геннадію допомогти з квартирою, але після виборів забувають про нього. Єдине, на що він може розраховувати – це допомога від друзів-афганців.

Школа
Автор і режисер - Сергій Андрушко;
Оператор – Вячеслав Цвєтков;
Режисери монтажу – Олександр Чечиков, Павло Осадчий;
Композитор – Ігор Мельничук;
Виконавчий продюсер – Яна Семерня, FILM Toster.
Містечко Ромодан на Полтавщині навпіл розділяють півтора десятка колій, по яким проходять швидкісні потяги. З кожного боку залізниці є своя школа, втім, влада вирішує закрити одну з них. Батьки схвильовані – дітям доведеться ходити через залізничний переїзд. Починає діяти батьківський рух за збереження школи, який очолює Олександр Коршак. Він надсилає десятки інформаційних запитів - із відповідей випливає, що школу закривають через брак коштів. Тим часом, громада села дізнається, що селищному голові купують новий службовий автомобіль... Зйомкам цього фільму перешкоджає міліція. Олександр Коршак подає до суду. Засідання призначають напередодні першого вересня. Яким буде рішення? Чи навчатимуться діти у закритій владою школі?

Дім з химерами
Автор і режисер - Жанна Довгич;
Оператори – Дмитро Санніков, Саша Бойко;
Композитор – Ігор Мельничук;
Виконавчий продюсер – Яна Семерня, Toster Film
У самому центрі Києва, на вулиці Малій Житомирській, на межі зникнення опинилися кілька будівель, що становлять архітектурну, історичну й культурну цінність. Серед них і Садиба Мурашка, всесвітньовідомого українського художника. Муніципальна влада продає будинки приватному власнику разом із мешканцями. Усі виселяються і лише одна родина відмовляється – це родина Олександра Глухова, кандидата фізико-математичних наук, доцента Національного авіаційного університету. Він пише інформаційні запити, подає до суду. А в цей час нові власники будинку відключають йому воду, світло та опалення. Чи вдасться Олександру Глухову зберегти пам’ятку та вирішити питання власного помешкання?

У кутку
Автор, режисер і оператор - Дмитро Тяжлов;
Виконавчий продюсер – Елла Штика, Продюсерський центр «Новий Київ»
Мешканці села Панасівка на Полтавщині – в більшості люди похилого віку – не мають громадського транспорту вже п’ять років Вони не можуть вчасно купити ліки та хліб, отримати медичну допомогу. Зоя Іванівна Шульга – мешканка цього села, вирішує подати інформаційний запит, щоб дізнатися, чому скасовано рейсовий автобус до їхнього села. Реакцією влади на інформаційний запит є підписання нового договору зі «старим» перевізником, який роками не виконував умови попередньої угоди, позбавивши мешканців транспортного сполучення. Це не зупиняє Зою Іванівну і вона продовжує писати запити та звернення. Чи ходитиме врешті автобус до її села? Як вижити в населеному пункті, що перебуває на межі зникнення, як переконати себе та зневірених односельчан діяти?

Фільм створено за ініціативи ГО “Центр UA” (Партнерство “Новий Громадянин”) за підтримки Omidyar Network, Internews Network.
Автор ідеї – Світлана Заліщук. Продюсер – Аксиня Куріна. Головний редактор – Сергій Андрушко. Головний режисер – Володимир Тихий.

Організатори показу у Чернівцях: Центр Європейської Інформації «Буковина-Європа», Товариство «Український Народний Дім в Чернівцях», кіноклуб «Персона»
Контактна особа Євгенія Олійник – моб. 0509091345

***
Проект “Дні Європи в Україні - 2013” Товариства "Український Народний Дім в Чернівцях" та Мережі Центрів європейської інформації України (http://ukrcei.org) реалізовується за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”.
Розділ: Новини Переглядів: 2693 | Розміщено: 16 травня 2013


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Чернівці
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :