Центр європейської інформації в м. Чернівці

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Головна » Новини » ВИСТАВКА «СУЧАСНА ЄВРОПЕЙСЬКА ДЕМОКРАТІЯ

ВИСТАВКА «СУЧАСНА ЄВРОПЕЙСЬКА ДЕМОКРАТІЯ
10 травня 2011 року в Чернівецькому центрі європейської інформації при Чернівецькій обласній універсальній науковій бібліотеці ім.М.Івасюка відбулось відкриття розгорнутої книжкової виставки «Сучасна європейська демократія та її суть», метою якої є популяризація загальноєвропейських цінностей: свободи, демократії, поваги до верховенства права і прав людини, інформаційна підтримка євроінтеграційних процесів в Україні.
img_2146.jpg (509.09 Kb) Лаакенська декларація щодо майбутнього Європейського Союзу говорить про те, що «образ демократичної та заангажованої у світові справи Європи якнайкраще відповідає побажанням громадян».
Однією з базових цінностей Євросоюзу є демократія. Європейський Союз сьогодні – це організація, яка заснована на принципах свободи, демократії, верховенства права, поваги до прав людини і основних свобод, які є спільними для всіх держав-членів. За останні десятиліття на прикладі успішного досвіду Греції, Іспанії та Португалії, які не мали сталих демократичних традицій до вступу в ЄС, передусім постсоціалістичні країни Європи переконалися у дієвості приєднання до Союзу як засобу забезпечення їх демократичного устрою.
Сучасне розуміння демократії передбачає передусім акцентування уваги на юридичному забезпеченні прав і свобод людини і громадянина.
Характеристика Євросоюзу як демократичної організації влади передусім означає, що Союз:
• покликаний забезпечити можливість громадянам ЄС та їх асоціаціям інформувати Інститути Союзу про свою думку і публічно обмінюватися ними стосовно будь-якої сфери діяльності Союзу;
• поважає і реально гарантує здійснення прав і свобод людини і громадянина;
• забезпечує реальну участь громадян у формуванні органів влади ЄС і здійснення контролю за їх діяльністю.
На виставці представлені матеріали, що висвітлюють питання демократії, а зокрема - вплив європейської демократії на процеси, що відбуваються в Україні в рамках європейської інтеграції нашої країни.
Виставка розрахована на широке коло читачів. Діятиме вона протягом тижня.
Розділ: Новини Переглядів: 1072 | Розміщено: 12 травня 2011


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Чернівці
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :