Центр європейської інформації в м. Чернівці

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Головна » Новини » Вистава «Вітер над курултаєм» відкрила ряд заходів в рамках днів Європи - 2016 в Чернівцях

Вистава «Вітер над курултаєм» відкрила ряд заходів в рамках днів Європи - 2016 в Чернівцях
15 травня, у всесвітній день пам’яті жертв політичних репресій, в приміщенні Українського Народного Дому відбулася вистава театр-студії «Коферик» режисера Олексія Григорчука «Вітер над курултаєм» за однойменною повістю Іванни Стеф’юк. Саме цей захід став стартовим у ході відзначення днів Європи – 2016 у м. Чернівці.
Історична драма повернула глядачів до проблеми депортації кримськотатарського народу, ніби-то давно минулої, проте дуже актуальної саме сьогодні. Події у виставі розгортаються у містечку Шейх-Елі довкола родини Зіадін. Проте основна ідея твору не в тому, щоб привернути увагу до самого факту депортації, а показати, що кримські татари (киримли) – справжня нація, яка має повне право на самовизначення.

«Вистава "Вітер над курултаєм" за однойменною повістю - це повернення до генетичної пам'яті. Це не твір про комунізацію чи декомунізацію, це твір про те, що вітер, який піднімається над опустілим курултаєм (вічевим майданом) завжди пам'ятатиме свою громаду, родини, які туди приходили. Родина Зіадін змогла вижити лише через те, що вдавали німих і свідомо не говорили з ворогом, а між собою розмовляли кримськотатарською.

Саме тому героїня Нияр, віща дівчина, говорить кримськотатарською і назви страв (слозметатарли, лагман, джевиз) - їхні, а не наш український відповідник», - розповідає сама Іванна Стеф’юк.

Письменниця вважає, що переведення повісті в дію – заслуга режисера театр-студії «Коферик» Олексія Григорчука. Над постановкою вони працювали спільно, що забезпечило такий чудовий результат і безліч емоцій у глядачів. У залі не залишилося жодного байдужого до цієї проблеми серця.

Наразі заплановано проведення ще п’ятьох заходів у рамках днів Європи – 2016 у м. Чернівці.

Філяк Ксенія.
Розділ: Новини Переглядів: 7722 | Розміщено: 18 травня 2016


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Чернівці
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :