Центр європейської інформації в м. Чернівці

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Головна » Новини » "Ватра толерантності" - особливості співпраці молоді з різних культур в Україні

"Ватра толерантності" - особливості співпраці молоді з різних культур в Україні
24 жовтня в Чернівецькому прес-клубі реформ молоді представники національних меншин, які живуть в різних куточках України, розповідали про спільне навчання у таборі "Ватра толерантності", що проходив у Криму на початку осені.

З журналістами області зустрілись п. Любомир Грицак - голова ВМГО "Молодий рух", п. Ольга Паращук - керівник проекту "Ватра толерантності", реалізованого Молодим рухом.

На питання журналістів відповідали також безпосередньо учасники табору "Ватра толерантності", представники різних національних спільнот України: п. Рудницька Ірина - полька, МГО "Поліська східна вежа", п. Людмила Ясінковська - українка, Національний екологічний центр України, п. Саніє Реізова - кримська татарка, Кримсько-татарський молодіжний центр, п. Кароліна Житар - румунка, Ліга румунської молоді "Жунімя",
п. Юрій Сопонару - румун, Ліга румунської молоді "Жунімя".

Проект "Ватра толерантності" реалізовувався ВМГО "Молодий рух" за підтримки МФ "Відродження". 50 юнаків та дівчат, відібрані для участі за допомогою анкетування через мережу Інтернет впродовж чотирьох днів перебуваю "Ватра толерантності" разом навчались принципів толерантності, громадської активності та долали стереотипи у культурно освітньому таборі "Ватра толерантності". Серед учасників були румуни, угорці, поляки, росіяни, вірменка, кримські татари, іудейка, молдованка, грек та українці.
Основним методом навчання в таборі були ігри. Серед активного відпочинку відзначались національні танці та спортивні ігри. По вечорах відбувались презентації своїх культур.
В табір потрапили дуже талановиті молоді люди, серед яких були танцюристи, поети та піснярі, хоча за цими характеристиками учасників не відбирали.

Під час прес-конференції найактивніші учасники розповідали про свої враження від перебування в таборі, про корисність заходу та про особливості співпраці молоді - представників різних культур в Україні. Ірина Рудницька Рудницька (полька) розповіла, що після перебування в таборі "Ватра толерантності" вона позбулась багатьох стереотипів по відношенню напрклад до кримських таатр і все завдяки тісному спілкуванню з представниками цієї національної спільноти.
В свою чергу представниця кримських татар відзначила, що вона для себе зрозуміла таку істину: "немає поганих національностей, а є просто погані люди і тому упередження щодо всієї національної спільноти не повинно бути тільки через те що був досвід спілкування з поганою людиною, представником певної національності".

Наприкінці зустрічі організатори висловили бажання щоб "Ватра толерантності" завдяки іскоркам, які понесли з собою учасники у свої міста розгорілась по всій Україні. Томущо "Ватра толерантності" допомогла обєднати представників різних етносів в українську молодь.
Розділ: Новини Переглядів: 868 | Розміщено: 24 жовтня 2011


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Чернівці
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :