Центр європейської інформації в м. Чернівці

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Головна » Новини » В рамках європейського тижня в Чернівцях відкрили велопарковку

В рамках європейського тижня в Чернівцях відкрили велопарковку
wirebike2.jpg (.16 Kb)Першу велопарковку відкрили біля міської ратуші. Акція відбулася в рамках Європейського тижня мобільності, до якого Чернівці долучаються вперше. Відкриття парковки ініціювала громадська організація "Буковинська агенція регіонального розвитку" за гроші канадського гранту , а міська влада дала добро на розміщення парковки саме біля ратуші. Перша парковка розрахована на чотири велосипеди. Свій двоколісний тут зможе припаркувати кожен бажаючий. Олександр завозить свого велосипеда на парковку, хлопець розповідає, що досі свій двоколісний або ніде не залишав, або просив друга наглянути за ним - першою облаштованою парковкою задоволений.

Олександр, велосипедист: «Напевно, це якийсь певний рівень безпеки - велочипед можна залишити на певний час ьез нагляду і це комфорт, щоб не шкрябати об стовпи, не на всякий стовп можна зачепити замок.»

Велопарковка облаштована щитом, де розташована карта історичного центру Чернівців. Тут орнанізатори відзначатимуть позначками появи нових велопарковок. Зі слів Тетяни Лебухорської, окрім цієї, наступного тижня заплановано ( і вже дозволено) відкрити ще 5 парковох. Загалом передбачається, що в місті їх буде десять.

При потребі свій велосипед біля ратуші паркуватиме і журналіст Ігор Савчин, він спеціально приїхав підтримати велоакцію. Каже на велосипеді усе життя, тож із проблемами велосипедистів знайомий добре.

Цю та інші проблеми обіцяють вирішити міські керівники, щоправда невідомо точно коли. Зі слів Олександра Паскаря, ця велопарковка - перший крок на шляху до велодоріжок.

У центрі влаштувати велодріжки - вважає Паскар - буде проблематично.

"Як Ви ставитеся до велосипедистів?" ми запитали чернівецьких пішоходів.

«Це жах, жах, порушують правила, не реагують на зауваження, це старшно. Але вони рівноправні учасники руху: для них повинні бути забезпечені всі умови: щоб вони не перешкоджали ні пішоходам, ні транспорту і самі отримували задоволення від поїздок.. Треба робити велосипедні доріжки, нам мер зробив. Вінниця.»

За спостереженням організаторів акції, найбільш популярні місця велопарковок у європейських містах біля маркетів, музеїв, біля історичних об’єктів. А у Відні є велопарковка навіть біля оперного театру.

Джерело: Оксана Зима. Телеканал «Чернівці» http://mtrk.com.ua/news/19879-2011-09-22-07-33-50.html
Розділ: Новини Переглядів: 903 | Розміщено: 23 вересня 2011


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Чернівці
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :