Центр європейської інформації в м. Чернівці

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Головна » Новини » В Чернівцях святкування Днів Європи відбулось у форматі «Я поділяю європейські цінності»

В Чернівцях святкування Днів Європи відбулось у форматі «Я поділяю європейські цінності»
img_11.jpg (154.83 Kb)
Заходи в рамках святкування Днів Європи в Чернівцях проводились з 19 по 21 травня 2011 року.
Святкування відбувалось у форматі “Я поділяю європейські цінності”, який розроблено під егідою Мережі центрів європейської інформації України за підтримки Міжнародного фонду Відродження.
Основною метою заходів було просування європейських цінностей серед громадськості, а особливо – молоді.
Всі учасники мали змогу ознайомитись з такими європейськими цінностями як: свобода, демократія, толерантність, верховенство права, людська гідність, рівність, права людини.

Дні Європи в Чернівцях святкували три дні:
19 травня 2011 року - прес-конференція щодо святкування Днів Європи в Чернівцях та
театралізовани диспут "Молодь за європейські цінності".
20 травня 2011 року - підведення підсумків обласного конкурсу обласного конкурсу творчих та дослідницьких проектів на тему «Україна-Європа» та тематичні екскурсії містом.
21 травня 2011 року - основне святкування Днів Європив Чернівцях "Європейський майданчик".

Про деталі кожного заходу читайте далі.
Перший захід, який відбувся в рамках святкування Днів Європи – 2011 була прес конференція щодо святкування Днів Європи в м. Чернівцях, яка відбулась 19 травня о 12:30 в Центрі європейської інформації «Буковина-Європа».
На запитання журналістів щодо деталей святкування Днів Європи в Чернівцях відповідали організатори свята:
• Голова Ради Мережі ЦЄІ України (Оксана Бондар);
• Керівник Центру європейської інформації «Буковина - Європа» (Марія Довгань),
• Представники Товариства «Український Народний Дім в Чернівцях» (Володимир Старик, Євгенія Олійник, Валерія Руссу).

Цього ж дня 19 травня о 14:30 у приміщенні Товариства «Український Народний Дім в Чернівцях» (вул. Ломоносова, 2) із нагоди святкування Днів Європи - 2011 відбувся театралізований диспут „Молодь – за європейські цінності!”. Учнівська та студентська молодь переглядала виставу «Варшавський набат», мініатюру «Безсмертя Пирогова» та моновиставу «Суфлер», які презентували такі європейські цінності як верховенство права, права людини, толерантність, свободу, демократію, людську гідність, а також візяли участь у дискусії щодо визначених цінностей.
Чернівецька молодь була вражена виставою та активно обговорювала побачене. По закінченні всі бажаючі розмальовували плакат з враженнями та побажаннями для гостей.
Захід відбувся в рамках проекту „Молодь – за європейські цінності!”, який впроваджується громадською організацією „Вінницький регіональний центр інформації „Креатив” у партнерстві з народним театром-студією «Сьоме небо» Вінницького національного медичного університету ім. М. Пирогова під егідою Мережі центрів європейської інформації України за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду „Відродження” в рамках святкування Дня Європи-2011. Метою проекту є покращення рівня поінформованості старшої шкільної та студентської молоді про зміст європейських цінностей і привернення уваги до них через театральні постановки та тематичні дискусії у 6 містах України. Концепція святкування Дня Європи в Україні у форматі „Я поділяю європейські цінності” була розроблена представниками Мережі центрів європейської інформації України та партнерських організацій за підтримки Міжнародного фонду „Відродження”.
Партнерами проекту „Молодь – за європейські цінності!” та мережевої кампанії „Я поділяю європейські цінності” у Чернівецькій області є Товариство «Український Народний Дім в Чернівцях» та центр європейської інформації «Буковина – Європа».

20 травня о 15:00 в Центрі європейської інформації «Буковина-Європа» (ЧОУНБ ім. М. Івасюка) відбулося підведення підсумків обласного конкурсу творчих та дослідницьких проектів на тему «Україна-Європа», де було представлено 19 робіт.
Переможцями у номінації «Дослідницькі проекти» стали:
- І місце – група учнів ЗОШ № 41 за проект «Українська Прага»;
- ІІ місце – євроклуб «YES» гімназії № 5 за проект «Ритми мазурки» (Польща);
- ІІІ місце – учні 10-А класу ЗОШ № 37 Кілігой М., Цуркан М. за проект «Шедеври Йозефа Главки».
У номінації «Творчі роботи» переможцем стала учениця 7-Б класу Клішківецької ЗОШ І-ІІІ ст. Хотинського району Сидоренко Олена за власний вірш «Що таке Європа».

В той же час 20 травня о 15:00 євроклубівцями було організовано дві екскурсії містом на теми: «Архітектурна спадщина м. Чернівці австрійського періоду» та «Грецькі мотиви в архітектурі Чернівців».

bodiart.jpg (69.71 Kb)

Основне святкування Днів Європи в Чернівцях відбулось 21 травня 2011 р.
По вул. О. Кобилянської з 11:00 до 14:00 год. було розгорнуто «Європейське містечко».
Святкування відбувалось у форматі “Я поділяю європейські цінності”, який розроблено під егідою Мережі центрів європейської інформації України за підтримки Міжнародного фонду Відродження.
У заході взяли участь представники влади, громадськості, студентство, учнівська молодь та пересічні громадяни. Всього на святкуванні були присутні близько 300 350 осіб.
В Чернівцях свято організовували:
Центр європейської інформації «Буковина - Європа»,
Товариство «Український Народний Дім в Чернівцях»,
Чернівецька міська молодіжна організація «Клуб української молоді»,
Всеукраїнська асоціація вчителів історії та суспільних дисциплін «Нова Доба » у Чернівецькій області.

Місцевими партнерами в організації свята виступали:
Чернівецька обласна державна адміністрація;
Чернівецька міська рада;
Товариство австро-німецької культури ім. Йоганна Вольфганга фон Гете;
Товариство румунської культури ім. М. Емінеску;
Товариство польської культури ім. А. Міцкевича;
Чернівецьке обласне училище мистецтв ім. С. Воробкевича;
Чернівецький обласний центр естетичного виховання «Юність Буковини»;
Клуб юних техніків «Кварц».

В рамках святкування відбувалось:
• Інформування про ЄС через розповсюдження літератури та інших матеріалів;
• Представлення держав-членів ЄС шкільними євроклубами;
• Виставки фото картин та малюнків;
• Бодіарт;
• Флешмоб;
• Майстер – клас з живопису;
• Творчі виступи представників Товариств австро-німецької, польської та румунської культури;
• Читання заповіту Т. Шевченка мовами європейських країн;
• Виконання музичних творів європейських композиторів;
• Тематичні екскурсії містом.

Свято розпочалося з покладання квітів до пам’ятника Кобзаря з нагоди 170 – ї річниці перепоховання Т. Г. Шевченка.
У відкритті «Європейського майданчику» взяли участь: голова обласної державної адміністрації Папієв Михайло Миколайович; заступник голови Чернівецької міської ради Паскар Олександр Євгенович; голова Товариства польської культури ім. А.Міцкевича Струтинський Владислав Євгенович; член Товариства австро-німецької культури ім. Й.-В. Гете Півторак Павло Пилипович; голова Товариства румунської культури ім. М. Емінеску Бику Василь Миколайович; керівник ЦЄІ «Буковина-Європа» ЧОУНБ ім. М.Івасюка Довгань Марія Михайлівна.
Привітальні виступи завершились звучанням гімну Європи у фіналі «Ода радості» 10-ї симфонії Людвіга Ван Бетховена (на вірш Ф.Міллера).
Після гімну учнями шкіл м. Чернівці та працівників ОУНБ ім. М.Івасюка було виконано вірш Т.Г. Шевченка «Заповіт» українською, польською, французькою, румунською, німецькою, англійською мовами.
Центром європейської інформації «Буковина - Європа» (ЧОУНБ ім. М.Івасюка) розповсюджувалась інформація про ЄС та європейські цінності у вигляді буклетів та різноманітного роздаткового матеріалу з символікою святкування у форматі «Я поділяю європейські цінності», Мережі ЦЄІ та МФ «Відродження».
Веселий настрій на святі створювали запрошені мистецькі колективи навчальних закладів, представники національних товариств, юні художники та музиканти Чернівців, які демонстрували свої роботи, номери художньої самодіяльності та фольклору. У видовищно-театралізованих заходах взяли участь студенти училища мистецтв ім. С. Воробкевича та заслужена артистка України Анна-Дарія Андрусяк.
Під час свята шкільними євроклубами було представлено 12 держав ЄС, їх державну атрибутику, інформаційні матеріали, національну кухню та одяг. Біля кожного намету проводились вікторини, за правильні відповіді в яких дарували призи. Держави ЄС також були представлені національними танцями та піснями. На «Європейському майданчику» кружляв віденський вальс (у виконанні учнів Чернівецької гімназії № 7), захоплювали запальні румунські танці та пісні (у виконанні вокального ансамблю гімназії № 6 та Ігоря Кості), звучали іспанські мелодії на гітарі (у виконанні студента кафедри музики ЧНУ ім. Ю. Федьковича Петра Стрижибороди), чарували французькі пісні. Пісні польською мовою виконував представник Товариства польської культури ім. А. Міцкевича Ян Шейка. Німеччину представляв піснями член Товариства австро-німецької культури ім. Йоганна Вольфганга фон Гете Максим Малков. Музичний дарунок від Чехії представила учениця ліцею № 2 Олена Кобилюк. Особливо цікавим на святі було представлення учнями Чернівецької гімназії № 2 такої європейської держави як Шотландія. Школярі були одягнені в національний шотландський одяг, танцювали, співали та розповідали про країну.
На святі звучали українські пісні у виконанні студентки кафедри музики ЧНУ ім. Федьковича Крістіни Урсулян, народного аматорського хору «Гомін Буковини» Будинку культури «Роша» (керівник О.П. Татарина) та заступника директора гімназії № 5 Г. Й. Абрам’юка.
Одягнені в національний одяг представники Товариств польської, австро-німецької та румунської культури представили свої інформаційні намети з літературою, та національними виробами.
Учні Чернівецького обласного центру естетичного виховання «Юність Буковини» представили виставку художніх творів та провели майстер – клас з живопису. Кожен бажаючий мав змогу спостерігати за технікою виконання пейзажу та спробувати себе в ролі художника.
Чернівецький міський клуб юних техніків «Кварц» представив фотовиставку. Також гості свята мали змогу переглянути роботи учасників конкурсу «Україна – європейська держава».
Увазі глядачів було представлено роботи майстра з бодіарту Олесі Панчук – дві моделі в образах України та Європи, які розгулюючи серед натовпу роздавали інформаційні буклети про Європейський Союз.
Наприкінці свята відбулось нагородження учасників дійства та переможців конкурсу «Україна – європейська держава».
На сам кінець відбувся флешмоб під гаслом «Навчись жити за законом – будь європейцем».
Свято залишило захоплюючі враження у чернівчан, оскільки так масово Дні Європи в нашому місті відзначались вперше. Представники влади та партнери організаторів дякували за чудове свято та наголошували на подальшій співпраці. Чернівецький обласний державний канал «Буковина» присвятив святкуванню Днів Європи в Чернівцях ранкову передачу.

Додаткову інформацію про святкування можна отриматию за тел.095412687 - Валерія Руссу

dsc00340.jpg (168.79 Kb)pc240026.jpg (108.18 Kb)dsc00342.jpg (206.86 Kb)dsc00343.jpg (211.59 Kb)pc240106.jpg (93.09 Kb)pc240079.jpg (150.88 Kb)dsc00352.jpg (89.37 Kb)dsc00359.jpg (90.03 Kb)img_2314.jpg (44.43 Kb)img_2321.jpg (52.92 Kb)pc240039.jpg (33.43 Kb)pc240044.jpg (32.63 Kb)pc240071.jpg (72.94 Kb)img_2324.jpg (45.82 Kb)
Розділ: Новини Переглядів: 3915 | Розміщено: 23 травня 2011


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Чернівці
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :