Центр європейської інформації в м. Чернівці

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Головна » Новини » У Чернівцях в рамках відзначення Днів Європи відбувся показ документального фільму «Ромська мрія»

У Чернівцях в рамках відзначення Днів Європи відбувся показ документального фільму «Ромська мрія»
p_71032_2_gallerybig.jpg (16.65 Kb)20 травня о 16:00 в приміщенні Чернівецької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. М.Івасюка відбувся показ та обговорення документального фільму «Ромська мрія»[/b] «Ромська мрія» – це 4 історії про мешканців таборів Закарпаття. Дениса, Мирослава, Діану та Ренату вважають успішними в ромському середовищі, тож вони прагнуть бути взірцями. Цикл «Ромська Мрія» - це дослідження проблем ромів Закарпатської області.
Проблема ромів сьогодні є доволі актуальною. У роки Другої світової війни ромів безжально і масово знищували разом з євреями. Жертвами нацистських переслідувань стали близько 3 мільйонів рома. Їхні могили розкидано по всій Європі.
В обговоренні взяли участь експерти (Старик Володимир Петрович, Голова товариства «Український Народний Дім в Чернівцях»; Буркут Ігор Григорович, кандидат політичних наук), представники громадських організацій, національно-культурних товариств, ЗМІ.

Зазначалося, що ситуація щодо грамотності ромів сьогодні є не досить втішною: більшість дорослого населення як у сільській місцевості, так і в містах практично не вміють читати, писати, рахувати або роблять це з певними труднощами. Лише 2% ромського населення мають базову або повну вищу освіту, 6% – повну середню або професійно-технічну, 10% – базову.

Присутні акцентували увагу на питання про можливості ромів для отримання освіти, проте проблема залишається в доступності до інформації і їх бажанні. Дані ж проблеми слід вирішувати не на особистісному, а на суспільному рівні, - зазначив Голова товариства «Український Народний Дім в Чернівцях» В. Старик.

Організаторами заходу виступили: Центр Європейської Інформації «Буковина-Європа», Товариство «Український Народний Дім в Чернівцях»,
Кіноклуб «Персона»
Контактна особа Євгенія Олійник – моб. 0509091345


***
Проект “Дні Європи в Україні - 2013” Товариства "Український Народний Дім в Чернівцях" та Мережі Центрів європейської інформації України (http://ukrcei.org) реалізовується за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”.
Розділ: Новини Переглядів: 897 | Розміщено: 20 травня 2013


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Чернівці
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :