Центр європейської інформації в м. Чернівці

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Головна » Новини » Проведена веб-конференція в підтримку безбар'єрності у Чернівцях

Проведена веб-конференція в підтримку безбар'єрності у Чернівцях
8529672dd3e6cb3942a1fe6af42945_xl.jpg (9.41 Kb)Про це йшлося на веб-конференції, що відбулася 15 квітня 2013 р. в приміщенні Українського Народного Дому в Чернівцях. Особливістю стало синхронне з'єднання регіонів України. Нагадаємо, що зустріч була включена до розширеної програми святкування Днів Європи в Україні. Проблема інвалідності в Україні набуває дедалі більшого значення. У Німеччині, приміром, інвалід, який офіційно працює і заробляє певну суму на місяць, може бути позбавлений пенсії. Інша справа – незаможні постсоціалістичні країни, як-от Польща. Не маючи змоги платити високу пенсію, польська влада стимулює зайнятість інвалідів. Проте, в Україні понад 2,6 млн. осіб з обмеженими можливостями сьогодні приречені самостійно боротися з проблемою відсутності пандусів, робочих місць і т.д. В силу актуальності проблем забезпечення інвалідів доступністю обговорення зводилося до бажання поділитися регіональним досвідом.

Основним експертом заходу виступив Сергій Чумак (Полтавський осередок Всеукраїнської організації інвалідів «Союзу організацій інвалідів України). Ключовою тезою в обговоренні була можливість створення умов для осіб з обмеженими фізичними властивостями. Безбар’єрність – основна вимога сучасності, – про це заявив Андрій Шевчук, голова ГО «Безбар’єрне місто». Активіст поділився досвідом врядування обласної організації інвалідів у сфері створення комфортних умов для цих людей. Організація видала однойменний методичний посібник для тих, хто зацікавлений у виршенні даної проблеми.

Андрій Шевчук повідомив: «На сьогоднішній день є з чого починати для того, щоб забезпечити комфорт тим. Хто цього потребує. Головне - бажання». Онлайн-дискусія відбувалася серед експертів та громадськості Кіровограду, Сум, Херсону, Хмельницького, Чернівців, Чернігова та Харкова. Також до обговорення долучилися представники громадських організацій, місцевих органів влади, ЗМІ.

Нагадаємо, що Дні Європи вже стали традиційним святом та своєрідним просвітницьким і культурним заходом для багатьох країн ЄС і України зокрема.

Організаторами заходу виступили: Центр Європейської Інформації «Буковина-Європа», Товариство «Український Народний Дім в Чернівцях».

Контактна особа Євгенія Олійник – моб. 0509091345Проект «Дні Європи в Україні – 2013» Товариства «Український Народний Дім в Чернівцях» та Мережі Центрів європейської інформації України (http://ukrcei.org) реалізовується за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду «Відродження».
Розділ: Новини Переглядів: 10443 | Розміщено: 15 травня 2013


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Чернівці
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :