Центр європейської інформації в м. Чернівці

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Головна » Новини » Європейськи досвід електронного урядування пропагувався в Чернівцях

Європейськи досвід електронного урядування пропагувався в Чернівцях
27-28 березня 2013 року з ініціативи Чернівецької обласної громадської організації «Комітет виборців», Чернівецької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. М. Івасюка та за участі ЦЄІ "Буковина-Європа" було проведено круглі столи на тему «Досвід впровадження електронного урядування в органах державної влади Чернівецької області та організаціях комунальної сфери».
Метою заходів було ознайомлення громадськості краю з елементами е-урядування та переліком електронних послуг, які можна отримати через офіційні сайти органів державної влади (зокрема Чернівецької ОДА, Чернівецької обласної та міської рад, Державної податкової служби та Головного управління Пенсійного фонду в Чернівецькій області) та організацій комунальної сфери (ПАТ «Чернівцігаз» та ПАТ «Чернівціобленерго»).
Електронне урядування — спосіб організації державної влади за допомогою систем локальних інформаційних мереж та сегментів глобальної інформаційної мережі, що забезпечує функціонування органів влади в режимі реального часу та робить максимально простим і доступним щоденне спілкування з ними громадян, юридичних осіб, неурядових організацій.Технології е-урядування уже давно використовуються і успішно функціонують у багатьох європейських країнах (Великобританія, Данія, Естонія, Латвія, Чехія, Швеція тощо). Даний захід був свідченням наближення до європейських стандартів у сфері звязку влади з громадськістю та одним з кроків до побудови громадянського суспільства. Під час обговорення представниками Головного управління Пенсійного фонду в Чернівецькій області було презентовано роботу порталу, де щомісячно оновлюються інформаційні дані. Цікавим для учасників було те що на порталі відкрито доступ до персоніфікованого обліку, де кожен бажаючий може дізнатись свої персональні дані. Складність процедури реєстрації на сайті полягає в необхідності фізичної явки особи у відділення пенсійного фонду, однак ця процедура є необхідною для захисту персональних даних громадян. Однак, в подальшому, особа, що зареєструвалась на порталі Головного управління Пенсійного фонду в Чернівецькій області має право не лише ознайомитись зі своїми даними а й попередньо замовити паперові документи, записатись на персональний прийом чи подати скаргу.
Представник від ПАТ «Чернівцігаз» повідомив присутніх про роботу сайту організації комунальної сфери та про послуги, які можна отримати через мережу Інтернет (отримання рахунку на сплату послуг, онлайн сервіс-обслуговування, послуги онлайн-консультанта).
Цікавою для учасників круглого столу була інформація представлена від Державної податкової служби. Однак, як було зазначено, сайт організації є суб-сайтом від загальноукраїнського але не менш функціональним та інформаційно-навантаженим. Від тепер платники податків можуть подавати електронні звіти. Проте, на шляху онлайн-звітування є невеличка перешкода а саме необхідність встановлення спеціального програмного забезпечення на ПК.
Учасники круглого столу отримали перелік публічної інформації розміщеної на сайтах органів держаної влади та організацій комунальної сфери. Отримали інструкції про надання електронних послуг.
Під час активного обговорення були висвітлені пропозиції щодо покращення елементів електронного урядування та надання електронних послуг.
Розділ: Новини Переглядів: 922 | Розміщено: 29 березня 2013


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Чернівці
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :