Центр європейської інформації в м. Чернівці

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Головна » Новини » Docudays UA на Буковині презентував фільм «Губін»

Docudays UA на Буковині презентував фільм «Губін»
10 листопада в приміщенні Товариства "Український Народний Дім у Чернівцях" відбувся показ фільму «Губін». Особливістю заходу стала присутність режисера Ігоря Чайки.
Docudays UA і цьогоріч зміг порадувати шанувальників документального кіно, аматорів та професіоналів. Буковинці вкотре змогли ознайомитися з документальними стрічками, що мають явно резонансний характер в суспільстві. Цьогорічна концепція організаторів заключалася у тому, щоб максимально виключити політику з кінокартин і обговорень. Представники ініціативної групи Docudays UA свідомо не включали в програму заходів кіноальманах «Відкритий доступ». Вони цим підкреслили неполітичну задумку і нагадали, що саме ця картина та зустріч з режисером вже була зреалізована навесні 2013 року в рамках святкування днів Європи в Україні.
Присутні на перегляді мали можливість не тільки оцінити суть фільму, але й критично переосмислити значення документальної картини задавши питання режисерові фільму. Ігор Чайка, як режисер давав здебільшого відповіді про долю фільму, самого головного героя, його активну життєву позицію. Він описував чому Губіна (головного героя) не сприймають у середовищі соратників. Половина людей не бачать його на своєму обійсті, як він справляється по господарству, він має в будинку сауну. У інших то цього немає. Незважаючи на свій поважний вік, Губін зумів наповнити життя змістом і зробити його цікавим не тільки для себе. «У Губіна свій «дзен», своя філософія. Він її придумав і втілює її в життя», - ділиться враженнями режисер фільму Ігор Чайка.
Про героя режисер має тільки позитивні відгуки. На думку І. Чайки Губін дружелюбний завжди відкритий до спілкування, гостинний, безкорисливий. У фільмі використано дуже багато авторського матеріалу самого Губіна.
- Я очікував більше перегляду аніж спілкування з режисером. Гостеві можна було задати питання про те, що не показано у фільмі. Наприклад, чи одразу Губін погодився на зйомки фільму? Які існували проблеми у зйомці? Хоча, важко сприймати документальну стрічку протяжністю в півтори години. Складно.
Нагадаємо, стрічка «Губін» про життя непересічної особистості – Володимира Губіна, людину, яка не вписується в рамки звичного розуміння сільського життя, про нестандартну філософію, творчість, роздуми та світогляд письменника, філософа, мандрівника, митця. Губін з самого початку став ідейним натхненником фолк-рок фестивалю «Млиноманія». Вже сьомий рік«Млиноманія» проходить за допомогою та участюВолодимира, який вкладає свою душу, сили та натхненняу свято музики, живого спілкування і відродження традицій в селах Сокілець та Печера Вінницької області.Саме на Сокілецькому Млині з 2008 по 2010 роки відбувалось становлення та розвиток фестивалю доки... Млин не захопили чиновники і рейдери.
Чернівчани ж мали можливість наживо побачити і почути того Сокілецького Робінзона, як ще називають Володимира Губіна на перегляді фільму від Dokudays UA 2013.
Розділ: Новини Переглядів: 1072 | Розміщено: 15 листопада 2013


    Додати коментар:
 
Ім'я:
Пароль: (якщо зареєстрований)
Email: (обов'язково!)

теги форматування

додати смайли
 
 
 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Чернівці
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :