Центр європейської інформації в м. Чернівці

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Головна » Новини » ЦЄІ обговорили питання просування інформації про європейське громадянство та права людини

ЦЄІ обговорили питання просування інформації про європейське громадянство та права людини
«Права людини і громадянина: практики ЄС і українські перспективи» такою була тема круглого столу, що відбувся 18 грудня 2012 р. в конференц-залі Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія. У заході взяли участь експерти, представники громадських організацій та Центрів європейської інформації Кременчука, Чернігова, Кіровограда, Харкова, Дніпропетровська та Чернівців.

Організаторами круглого столу виступили Мережа центрів європейської інформації України та Товариство «Український Народний Дім в Чернівцях» у співпраці з Дніпропетровською обласною універсальною науковою бібліотекою за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду «Відродження».
До участі у круглому столі долучились представники Центрів європейської інформації з різних областей (Кіровоградської, Кременчуцької, Чернігівської), громадських організацій (з Харкова, Дніпродзержинська та Павлограда).
Думками з приводу переваг європейського громадянства на прикладі країн Європейського Союзу з присутніми поділився Василь Євгенович Сухов - голова Комітету з прав людини Громадської Ради при Дніпропетровській облдержадміністрації.
Зосереджуючи увагу присутніх на головній темі круглого столу він відзначив, що серед основних переваг громадян Європейського Союзу є право на вільне пересування в межах країн Шенгенської зони та право звернення громадян до влади по допомогу. Також в своєму виступі він зазначив, що українцям потрібен час на свідоме визнання переваг європейського громадянства, тому потрібно використовувати різноманітні інформаційні механізми популяризації або навіть пропаганди життя в Європі.
Ще одним доповідачем став Ігор Гаврада, експерт Буковинського центру виборчих технологій. Говорячи про внесок громадськості у забезпечення прав людини в Україні він зазначив, що українці мають бути готові до створення громадянського суспільства, побудованого на принципах чесного співробітництва громадян правової держави.
В ході обговорення учасники досить жваво висловлювались з приводу дотримання прав людини в Україні, наводили окремі приклади та обговорювали можливі шляхи вирішення окремих проблем.
Під час роботи в малих групах учасники зосередили свою увагу на необхідності інформування громадськості про сучасний стан європейської інтеграції України. Адже саме поінформований громадянин, котрий усвідомлює цінності європейського вибору, є головним рушієм європейського вектору зовнішньої політики України. Лише небайдужий громадянин може вимагати від держави не порожніх заяв про успіхи євроінтеграції, а реальних кроків у цій сфері.
Потрібно шукати ефективний інформаційний привід для просування інформації про європейське громадянство та права людини – такою була основна думка учасників.
Розділ: Новини Переглядів: 594 | Розміщено: 18 грудня 2012


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Чернівці
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :