Центр європейської інформації в м. Чернівці

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Головна » Новини » 19 вересня на базі Чернівецького національного університету засідав консорціум Варшавського та українських університетів

19 вересня на базі Чернівецького національного університету засідав консорціум Варшавського та українських університетів
the_consortium_at_work.jpg (92.51 Kb)Робота університету в рамках консорціуму ведеться вже шість років - каже Степан Мельничук, - відтак поглиблюється співпраця між студентами, викладачами, науковцями ЧНУ та університетами Польщі, Румунії, Росії та інших країн. Лише за минулий рік понад двісті чоловік побували за кордоном з метою обміну досвідом. Виконувалися магістерські роботи в унівесритеті Клуж-Напоки (Румінія), у Краківській політехніці.

Степан Мельничук, ректор ЧНУ імені Ю. Федьковича: "Зараз чекаємо студентів із Санкт-Петербурга, чекаємо студентів із Московського гуманітарного університету. Так що ми маємо досить тісне співробітництво міжнародне, відповідно виграєм гарнти, працюєм".

Польський напрямок у Чернівецькому університеті дуже розвинутий, - розповів Владислав Струтинський, - особливо у допомозі студентам, які вивчають польську мову. Впершу чергу - це обмін студентами та викладачами.

Владислав Струтинський, доцент кафедри міжнародних відносин ЧНУ: "Культурний обмін має бути студентський. Цього року ми мали приблизно 40 студентів, які вдосконалювали польську мову. Відповідно планується приїзд польських студентів ві Чернівці".

Олеся Гаврилащук учасниця "Стипендіальної програми для молодих науковців уряду Республіки Польща". Протягом 2008 - 2009 рр проходила курс польської мови, писала наукову роботу з теми гендерних досліджень.

Стипендіальні фонди у 2011 - 2012 роках - це 25 стипендій на дворічні "Східні студії Варшавського університету.

Така кількість наукових угод, які діють між Україною і Польщею, щиро вразила Посла Республіки Польща в Україні Генріка ЛІтвіна. Його захопило те, що ці стосунки діють незалежно від державних та інших структур.
Генрік Літвін, посол Республіки Польща в Україні: "Ми будемо це підтримувати. Але, терба додати ще одну важливу річ, що для нас розвиток співпраці українсько-польської і польсько-української і процес Євроінтеграції України - це одне і те ж. Ми так це розуміємо. Україна - є дуєе важливою часткою Європи".

Пан Посол також пообіцяв українським науковцям всіляко сприяти у візовому питанні при частих поїдках з науковою метою до Польщі. і висовив сподівання, що візове питання буде начасі вже недовго.

Джерело: Оксана Зима. Телеканал "Чернівці" http://mtrk.com.ua/news/19860-2011-09-19-16-56-36.html
Розділ: Новини Переглядів: 691 | Розміщено: 21 вересня 2011


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Чернівці
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :